Program „Laboratoria Przyszłości” pozwoli uczniom szkół na dostęp do nowoczesnego wyposażenia szkół pozwalającego każdemu realizować w pełni swój kreatywny potencjał,
nie tylko na lekcjach techniki i nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych,
ale też w ramach innych zajęć i innych form rozwijania umiejętności podstawowych
i przekrojowych. Otrzymane wsparcie finansowe przeznaczone jest na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

Szkoła Podstawowa nr 14 im. Błękitnej Armii w Toruniu pozostałą kwotę dofinansowania, czyli   70 684,60 zł w 2022 r. przeznaczyła na zakup:

• wyposażenia sali do zajęć techniczno-praktycznych tj. mebli warsztatowych
  • zestawów narzędzi i materiałów
  • sprzęt nagłaśniający i nagrywający
  • zestawy klocków konstrukcyjnych
  • kamerę i aparat cyfrowy

Powyższy sprzęt i pomoce będą wykorzystywane podczas lekcji informatyki, j. polskiego, języków obcych, fizyki, chemii, geografii matematyki, na zajęciach nauczania zintegrowanego, zajęciach dodatkowych w świetlicy, a także zajęciach techniczno-praktycznych, które są prowadzone w naszej szkole. Efekty pracy ze sprzętem zakupionym w ramach programu będzie można zobaczyć w naszych mediach społecznościowych na szkolnej stronie i na Facebook’u naszej szkoły.