W czerwcu 2019 roku obyło się głosowanie na patrona naszej Szkoły w wyniku którego, spośród dwóch najczęściej proponowanych nazw (Błękitnej Armii i Wojska Polskiego) największą liczbę głosów zdobyła Błękitna Armia.

Planujemy aby uroczyste nadanie imienia szkole nastąpiło 4 czerwca 2020 roku, w dniu 60 rocznicy śmierci Generała Józefa Hallera, dowódcy Błękitnej Armii. Rok 2020 to również setna rocznica przyłączenia Torunia do Wolnej Polski. Dzięki Hallerowi i jego Błękitnej Armii 18 stycznia 1920r. Toruń powrócił do Macierzy.

W tym czasie będziemy przygotowywać się do tych podniosłych obchodów uczestnicząc
w licznych działaniach, mających na celu przybliżenie uczniom, ich opiekunom oraz lokalnej społeczności, historii Błękitnej Armii oraz sylwetki jej założyciela i dowódcy – generała Józefa Hallera.

Na naszej stronie internetowej, będziemy systematycznie zamieszczać relacje z przebiegu naszych działań.

Historia Błękitnej Armii: https://histmag.org/Dla-Ciebie-Polsko-i-dla-Twojej-chwaly.-Blekitna-Armia-Hallera-i-jej-droga-do-Ojczyzny-14230