Młyn wiedzy
5 stycznia 2018
Rekrutacja do szkół i przedszkoli w roku szkolnym 2018/2019
26 lutego 2018

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski wierszy o Toruniu „Moje miasto”

2 lutego odbył się w SP 14 X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski wierszy o Toruniu „Moje miasto”. Wzięło w nim udział 50 uczestników, uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Oprócz znanych wierszy o naszym mieście można było usłyszeć nowe teksty autorstwa rodziców i nauczycieli małych artystów, napisane specjalnie na konkurs. Do recytatorów zwrócił się Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, który wyraził swoją radość z faktu, że wielu tak młodych ludzi jest zafascynowanych słowem pisanym – wierszami o Toruniu. Zaznaczył, że sukcesem jest już sam udział w konkursie i prosił o kontynuowanie tej dobrej tradycji. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji jury konkursu wyłoniło jego laureatów: I miejsce – Szymon Kozieł- SP 6, II miejsce – Milena Dąbrowska –SP14 , III – Stanisław Sztachelski – Społeczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacja oraz Nagroda Dyrektora Szkoły – Zuzanna Jeziorska – SP 11. Przyznano też 10 wyróżnień i 12 nagród specjalnych. Zwycięzcom gratulujemy.