Piknik integracyjny klasy VIc
16 października 2019
Klasa VI c w Teatrze Baj Pomorski
4 grudnia 2019

Wycieczka klasy VI c do Centrum Chemii w Małej Skali.

W poniedziałek (4.11.19 r.) wybraliśmy się do Centrum Chemii w Małej Skali. Zajmowaliśmy się tam przeprowadzaniem różnych ciekawych doświadczeń chemicznych. Wytwarzaliśmy tlen, wodór i chlor. Sprawdzaliśmy również jak reagują wskaźniki pH na środowisko kwasowe, zasadowe i obojętne. Każdy z nas miał do dyspozycji własne odczynniki. W drugiej części zajęć graliśmy w ekscytujące gry nawiązujące do wcześniejszych eksperymentów. Następnie mogliśmy obejrzeć fantastyczny pokaz i doświadczyć czegoś nowego na własnej skórze. Osoby chętne pod nadzorem chemika mogły osobiście trzymać ogień w rękach. Wizyta w Centrum Chemii w Małej Skali bardzo nam się podobała.

Maja Bruzdewicz
Marta Olejnik