Inauguracja sportowego roku szkolnego
4 października 2019
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży w Pływaniu
2 grudnia 2019

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Pływaniu

15 listopada 2019 r odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu dziewcząt i chłopców. Zawody dla pływaków organizowane przez Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia odbywają się raz w roku w ramach sportowej rywalizacji między szkołami w naszym mieście. Szkoła Podstawowa nr 14 odnosi sukcesy w tej dyscyplinie sportu, a jej uczniowie zajmują czołowe miejsca. W tym roku w klasyfikacji drużynowej zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli drugie miejsce. Sztafeta dziewcząt 6×50 m stylem dowolnym zajęła 3 m-ce, a chłopców drugie m-ce. Na podium w konkurencji indywidualnej stanęli: Natalia Szewczyk – drugie m-ce 50 m stylem motylkowym, Martyna Gołębiewska – drugie m-ce 50 m stylem grzbietowym, Mikołaj Megger – pierwsze m-ce 50 m stylem klasycznym, Filip Jaworski – drugie m-ce 50 m stylem dowolnym.