Zebrania z rodzicami uczniów klas IV- VIII
Rekrutacja na zajęcia w MDK i OPP DH
15 maja 2024

„Błękitny Maj 2024”

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w IV edycji szkolnego konkursu aktywności fizycznej „Błękitny Maj 2024″. Zapraszamy zarówno do wzięcia udziału w Błękitnym Maratonie lub/i Błękitnym Rajdzie Rowerowym. To już IV EDYCJA tego wspaniałego wydarzenia mająca na celu przede wszystkim propagowanie AKTYWNEGO wypoczynku i zdrowego stylu życia!

W tym roku nastąpiły małe zmiany w organizacji, stąd kilka ważnych informacji:

1. Regulamin, krótka instrukcja oraz kod QR formularza znajdują się w ZAŁĄCZNIKU do niniejszej informacji.
  2. Pomiary aktywności przeprowadza się w sposób wirtualny za pomocą aplikacji mierzącej czas i dystans MapMyRun oraz MapMyRide.
  3. Formularz zgłoszeniowy, znajdujący się pod linkiem: https://forms.office.com/e/BXA4pzhpHc (zgłoszenie należy wysłać najpóźniej do 6 maja).
  4. Po przesłaniu zgłoszenia należy pobrać aplikację MapMyRun lub MapMyRide na telefon. W aplikacji należy dodać do znajomych użytkownika „RR SP14” oraz zaakceptować zaproszenie do rywalizacji.
  5. Wymagany dystans do pokonania: maraton (42km 195m), rajd rowerowy (180km).
  6.  W tym roku nie będzie prowadzona klasyfikacja generalna.
  7. Każdy uczeń, który ukończy wymagany dystans otrzyma: pamiątkowy medal, dyplom, nagrodę rzeczową oraz weźmie udział w losowaniu nagrody niespodzianki. Każdy uczestnik może podzielić sobie dystans na dowolną ilość aktywności, ale musi zmieścić się w okresie 1 maj – 31 maj. Po pokonaniu wymaganego dystansu uczestnik może dalej pokonywać kilometry.
  8. Rywalizacja klasowa. Każdy uczeń, który ukończy maraton lub rajd, zdobywa jeden punkt do rywalizacji klasowej. W przypadku ukończenia dwóch rywalizacji uczeń zdobywa dla klasy dwa punkty. Klasa, która zdobędzie największą ilość punktów, otrzyma puchar oraz nagrodę w postaci vouchera w wysokości 500 zł. Wychowawca klasy ma również możliwość zdobycia punktów dla swojej klasy. Rywalizacja klasowa zostanie przeprowadzona osobno dla klas 1-3 oraz 4-8.
  9. Jeżeli uczestnik rywalizacji bierze udział w Maratonie, a pokonuje dystans maszerując, podczas treningu w aplikacji MapMyRun należy ustawić rodzaj aktywności fizycznej jako bieganie. Jeżeli uczestnik rywalizacji bierze udział w Rajdzie Rowerowym, podczas treningu w aplikacji MapMyRide należy ustawić rodzaj aktywności fizycznej jako: rower miejski, rower turystyczny, kolarstwo szosowe lub jazda na rowerze.
  10. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Panem Maciejem Mazurem lub Panią Iwoną Smolińską

Zapraszamy serdecznie do udziału!!!

Ireneusz Woźniak – Dyrektor Szkoły

Edyta Jurkiewicz – Przewodnicząca Rady Rodziców